Wentylacja budynków przemysłowych i mieszkalnych

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/aceelectronics.org/includes/menu.inc).
Polska, umieszczona w obszarze klimatu umiarkowanego, może się chwalić aż czterema sezonami w trakcie roku. Lecz z powodu zmian w klimacie zauważalnych od kilkunastu lat, pory roku zostały nieco zaburzone. Zimy nie są groźne, jesień i wiosna są o wiele krótsze a lato szalenie tropikalne. Z tego powodu, znacznie większą popularnością cieszą się urządzenia wentylacyjne, które pozwalają nam przetrwać największą spiekotę w ciągu wakacji, nie jedynie w biurze ale również we własnym mieszkaniu.

urządzenia chłodnicze
Author: Nicholas Eckhart
Source: http://www.flickr.com
urządzenia chłodnicze (zobacz również) umieszczane w wielkich halach produkcyjnych nie są czymś nowym, gdyż wymogi sanitarne obowiązują właścicieli przedsiębiorstw do ich posiadania. Wentylacja (poznaj więcej) nie jest ważna jedynie w miejscach, gdzie produkowane jest jedzenie. Również w wytwórniach maszyn, gdzie w pomieszczeniu mieści się pełno nagrzanych urządzeń, powinna zostać zamontowana klimatyzacja, bowiem wymaga tego kodeks pracy. Każdy zaangażowany pracownik musi mieć zapewnione odpowiednie warunki na stanowisku, jest to bardzo dobrze egzekwowane, zwłaszcza w przypadku dużych korporacji. Także w biurowcach, w których codziennie przebywają pracownicy umysłowi, klimatyzacja jest stosowana. Nowo budowane wieżowce już są tak zaprojektowane, że ciąg wentylacyjny w nich jest wbudowany od początku, na każdym piętrze.
Jednak możemy zauważyć, że coraz częściej urządzenia chłodnicze są także montowane w domach prywatnych. Nie dotyczy to jedynie luksusowych apartamentów, przeznaczonych dla najbogatszych obywateli. Także średnio zamożne osoby niekiedy decydują się na tego typu rozwiązanie. Gdyż wentylacja nie jest za bardzo skomplikowana, można jej sieć zamontować w dowolnym wnętrzu. Mamy dwie alternatywy - można podwiesić dach na całym piętrze i w powstałym otworze zainstalować sieć. Drugą opcją jest zamontowanie pod naszym sufitem grubej rury, przechodzącej przez całe mieszkanie, gdzie będą zamontowane wywiewy. Jest to metoda o wiele bardziej odpowiednia dla niewysokich mieszkań, gdyż nie zabierze nam ona tak dużo przestrzeni, może także w ciekawy sposób urozmaicić wnętrze. Należy tutaj pamiętać, aby w regularnych odstępach czasu przeprowadzać konserwację całej klimatyzacjil.

Niewiele rzeczy jest mniej przyjemnych niż wielka spiekota w wielkim mieście. Wówczas uciekając przed słońcem, chowamy się w kawiarenkach, które są klimatyzowane. Lecz o wiele modniejsze staje się montowane klimatyzacji w domach prywatnych, gdyż usługa tego typu jest tańsza każdego roku.