Sposoby, jakie pozwolą nam złamać hasło

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/aceelectronics.org/includes/menu.inc).
Zapomniałeś hasła do swojej poczty e-mail, Facebooka albo ważnego folderu? Zapamiętanie wszelkich ustalonych haseł nie zawsze jest łatwe, szczególnie jeżeli posiadamy mnogość rozmaitych, utrudnionych haseł.

komputer - fotka
Author: Richard Grandmorin
Source: http://www.flickr.com
powiększenie - komputer
Author: Richard Grandmorin
Source: http://www.flickr.com
Warto zastanowić się, jak złamać hasło, kiedy go zapomnimy. Jednym ze sposobów na niszczenie haseł jest atak słownikowy. Niektóre programy, jakie służą do łamania haseł, robią oczywiście na podstawie słowników, czyli listy słów, które mogą znajdować się w programie lub Sieci. Pragnąc złamać hasło, wskazane jest wypróbować przeróżne kombinacje znaków i cyfr, które odpowiadają konkretnym pojęciom albo nazwom.
Jeżeli atak słownikowy nie przynosi oczekiwanych rezultatów, zdołamy wypróbować atak siłowy. Polega on na odgadywaniu rozmaitych kombinacji znaków. Nie jest to łatwe, jednakże prędzej czy też później zdołamy odgadnąć hasło.
Jeżeli dalej nie wiemy, jak złamać hasło, możemy skorzystać z programów do łamania haseł, które opierają się na wielu różnych algorytmach. Tego modelu programy bez trudności odnajdziemy w Necie. Informacje na temat łamania haseł możemy odkryć także na forach internetowych oraz stronach poświęconych temu tematowi.
W poniektórych programach zapisane przez użytkownika hasła wyświetlają się w formie gwiazdek. Jeżeli zapomnimy takiego hasła, jego odzyskanie nie spowoduje nam większych trudności, albowiem możemy je odzyskać za sprawą Asterisk Key. Musimy tylko zainstalować ów program, uruchomić i przywołać aplikację, której hasła zapomnieliśmy oraz nacisnąć przycisk Recover w programie. W ten sposób zdołamy odzyskać hasła w witrynie internetowej czy też oknie dialogowym. Innym sposobem na złamanie hasła jest przechwytywanie na żywo. Poniektóre aplikacje notują uderzenia klawiszy w kompie, dzięki czemu możliwe jest złamanie wszelkiego hasła(zobacz dalej).

Jak widać, forteli na złamanie hasła jest aktualnie niesłychanie dużo, wobec tego wybór jest niemały. Naturalnie odnajdziemy sposób, który dopomoże nam złamać hasło, którego zapomnieliśmy.